Zaloguj się

Zaawansowane
Ogłoszenie

Wycieczka do Bawarii 989 zł ! cena: 989.00 PLN

Województwo: Śląskie
Miasto: Chorzów
Ulica: Sobieskiego 8
Osoba / Firma: Geotour
Telefon: 323460306, 500556600
Strona www: http://www.geotour.com.pl
   
Treść:

PROGRAM::
1 dzień
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd nocny przez Niemcy do Monachium

2 dzień
Zwiedzanie Monachium- Park Olimpijski, gdzie w roku 1972 odbyły sie XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm - wieżę olimpijską, skąd wieczorem rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto, następnie zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche - Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz - miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie - Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy, obecnie zaś lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier - piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach, czas wolny na monachijskiej starówce. Zwiedzanie Muzeum BMW, Obiadokolacja, Nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Wyjazd do Fussen-zwiedzanie starego miasta. Przejazd do zamków- Neuschwenstein - inspiracja dla twórców bajkowego pałacu W. Disneya ,Hohenschwangau - odbudowanego po zniszczeniach z okresu wojen napoleońskich przez ojca Ludwika - Maksymiliana II. Wieskirche -zwiedzanie rokokowego kościoła, obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Linderhof - Zwiedzanie Zamku Ludwika II -jednego z trzech zamków króla Ludwika II, jedyny, w którym władca mieszkał przez dłuższy czas. Spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej). Przejazd do Ettal - jednego z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Przejazd do Garmish Partenkirschen- panorama Alp, obiekty olimpijskie, dla chętnych wjazd kolejką na najwyższy szczyt Alp Bawarskich - Zugspitze (2962 m n.p.m ), obiadokolacja, nocleg

5 dzień
Śniadanie, Przejazd do Prien, rejs statkiem po Jeziorze Chiemsee na Wyspę Herreninsel, spacer do Zamku Herrenchiemsee- ostatniego wielkiego przedsięwzięcia Ludwika II w którym mieszkał krótki czas tuż przed swoją śmiercią . Czas wolny. Wyjazd do Polski.

6 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.


Więcej szczegółów wycieczki na stronie internetowej:
http://www.geotour.com.pl/offer_323_9548.html

Jeśli Państwo zdecydują się na wycieczkę prosimy o kontakt emailowy bądź telefoniczny.

email: [email protected]
tel. 32 346 03 06, 500 55 66 00
Wyślij wiadomość do firmy: zostanie ona dostarczona pod adres email firmy.

CAPTCHA: Poniżej znajduje się zabezpieczenie przed niechcianymi wpisami.
Przepisz litery i liczby znajdujące się na poniższym obrazku.

Captcha

Ogłoszenie dodano: 2019-12-05 | Ogłoszenie ważne do: 2020-01-05 | Liczba wyświetleń strony: 1009