Lago di Garda piekne włoskie jezioro

2021-08-02

Autem nad jezioro Garda.

Najlepszym transportem do jeziora to podróż samochodem. Trasa biegnie głównie na drogach publicznych. Lago di Garda cieszy się dużą popularnością turystów. Znajdują się tam liczby hotele pierwszej klasy i pensjonaty. Ceny wycieczek są bardzo zróżnicowane, w zależności od długości pobytu i komfortu wypoczynku.

Jezioro Lago di Garda utworzone zostało przez globalne ocieplenie około 10 tysięcy lat temu. Lodowce alpejskie stworzyły ten piękny krajobraz. Górna części jeziora jest węższa, otoczona przez ogromne masy skał. Na południe od jeziora otwiera się łatwiejszy dostęp. Jezioro leży na wysokości 65 metrów.
Maksymalna głębokość to 346 metrów, a jeśli chcesz się przebiec dookoła, to wynosi około 160 km.

Wycieczki rowerowe i piesze, wspinaczka - zaledwie ułamek tego, co oferuje jezioro. Jezioro Lago di Garda jest idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku. Znajdą tu Państwo setki kilometrów szlaków turystycznych wiodących w głąb gór.

Wędrówki piesze na urlopie.

Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę górską, nie zapomnij o mapie. Można uzyskać ją w ośrodkach turystycznych i hotelach. Oczywiste powinny być mocne buty i mnóstwo napojów. Idealny punktem wyjścia dla wycieczek jest miasto Riva del Garda, gdzie można rozpocząć trasę zarówno na zachód lub na wschód. Zachodnia części wyspy oferuje strome ściany skalne. Natomiast na wschodnich wzgórzach można wspinać się swobodnie i jest to raj dla rowerzystów.

Ride to drugie największe miasto nad jeziorem Riva del Garda. To miejsce jest idealne dla miłośników historii. Historyczne centrum miasta jak Piazza San Rocco i kościół św. I San Rocco. W pobliżu znajduje się 34 metrowa wieża Apponale. Na jeziorze można odkryć miasto Palace Palazzo z XV wieku. W południowej części jeziora na półwyspie Sirmione znajduje się uzdrowisko, znane jako "perła Lago di Garda." Rzymianie zbudowali tam dwa zamki które można podziwiać, w portach willa Grotte di Catullo.

Kolejna wskazówka dla podróżnych to wspaniała możliwość pływania w jeziorze Tenno, położone w pobliżu samej miejscowości. Czysta woda w otoczeniu zielonych lasów i majestatycznych skał miesza się tutaj z klimatem śródziemnomorskim z Alp.

Najwyższy szczyt Lago di Garda.

Zdecydowanie warto odwiedzić najwyższy szczyt w okolicach Lago di Garda, Monte Altissimo di Nago (2079 m). Trasa jest dość trudna, więc należy wybrać się samochodem, wjazd do stacji Monte Baldo (10 euro), gdzie można kontynuować wycieczkę na szczyt. Do wysokości 1500 metrów można jechać samochodem. Na samym koniuszku Monte Altissimo roztaczają się piękne widoki na przepiękne jezioro Lagi di Grande, które znajduje się 2 km w dolinie, więc bez zastanowienia weź aparat!

Tak prezentują się Włochy nieco inaczej i być może bardziej komfortowe. Jezioro Lago di Garda jest naprawdę jednym z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Znajdziesz tu wszystko, a może nawt coś więcej. W skrócie, są to niekonwencjonalne wakacje we Włoszech.
Do góry