Turcja popularne miejsce na wakacje

2021-08-03

Te nowoczesne kurorty położone nad Morzem Śródziemnym każdego roku przyciągają tłumy. Bo na Riwierze Tureckiej masz wszystko. Luksusowe hotele z basenami i kompleksami dla dzieci, ciepłe morze, ciągnące się niemal bez końca plaże (z najsłynniejszą Plażą Kleopatry) i doskonałą kuchnią – idealne miejsce dla spragnionych słońca leniuchów.

A dla tych, którzy nie lubią leżeć z egzotycznym drinkiem przy basenie – liczne atrakcje. W portach Turcy kuszą wycieczkami statkiem, z którego można podziwiać niezwykłe krajobrazy tego miasta.

Wycieczka po Alanyi

Warto wybrać się na spacer po mieście. Największą atrakcją turystyczną Alanyi jest zamek, czerwona wieża – symbol miasta, znajdujący się w herbie, stocznia, bizantyjska kaplica i znajdujące się co krok meczety, z których muezini wschodnim zaśpiewem nawołują do modlitwy ku czci Allaha.

Do tego wszechobecne cykady i...gościnni Turcy, którzy częstują przechodniów narodowym napojem -herbatą, podawaną w prześlicznych maleńkich szklaneczkach. Nie wolno im odmówić, by nie zrobić przykrości.

Ciekawe miejsca w Antalyi

Możesz też wybrać odpoczynek w Antalyi- turystycznej stolicy Turcji. Antalya jest bowiem najbardziej popularnym tureckim kurortem. Ale i tu, poza skąpanymi w słońcu plażami, jest sporo do zobaczenia. Minaret Yivili- niezwykła posiadłość po meczecie, rzymska Brama Hadriana z II w.p.n.e. czy historyczna część miasteczka Kaleici.
Do góry