Wyrusz w niezapomnianą podróż do chińskich Gór Huangshan!

2023-04-11

Góry Huangshan, znane również jako Góry Żółte, to góry w Chinach o wysokości od 600 do 1864 metrów. Są one uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Chinach, a także jedno z najbardziej malowniczych na świecie. W roku 1990 zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Historia i legenda Gór Huangshan

Według chińskiej legendy, Góry Huangshan zostały stworzone przez boga Pangu, który zatrzymał się w tym miejscu, by odpocząć po stworzeniu świata. Mówi się również, że Góry Huangshan były jednym z ulubionych miejsc cesarza Huang Di, stąd ich nazwa.

Położenie i klimat

Góry Huangshan znajdują się w prowincji Anhui, w południowo-wschodniej części Chin. Klimat w tym regionie jest umiarkowany, zimy są zimne i suche, a lata ciepłe i deszczowe. Najlepszym czasem na wizytę jest wiosna lub jesień.

Atrakcje turystyczne

Szczyty Gór Huangshan

Szczyty Gór Huangshan to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w tym rejonie. Są one znane ze swoich niezwykłych kształtów, jakie tworzą. Wspinaczka na szczyt to jedno z najpopularniejszych zajęć turystów. Wszyscy, którzy decydują się na wspinaczkę, mogą liczyć na niezapomniane wrażenia i piękne widoki z góry.

Owoce persymony

Owoce persymony to jedno z najbardziej charakterystycznych dań w regionie Huangshan. Są one bardzo słodkie i soczyste, a jednocześnie mają oryginalny smak. Turystom poleca się spróbowanie tego przysmaku podczas pobytu w tym regionie.

Tutejsze wioski

W pobliżu Gór Huangshan znajduje się wiele tutejszych wiosek, które są warte odwiedzenia. To tam można poznać lokalną kulturę i tradycje oraz spróbować regionalnych potraw. Najbardziej znane wioski to Hongcun i Xidi.

Most w lustrze

Most w lustrze to jedno z najbardziej znanych miejsc w Górach Huangshan. To wiszący most zrobiony z metalowych drutów, który przypomina most odbijający się w wodzie. Turystom poleca się zwiedzenie tego miejsca ze względu na niezwykły widok i wspaniałe zdjęcia.

Wiosna w Górach Huangshan

Wiosna to jeden z najlepszych okresów na wizytę w Górach Huangshan. To wtedy drzewa kwitną i tworzą niezwykłe krajobrazy. Najlepsze miejsca do podziwiania kwitnących drzew to Baoquan i Paiyun Pavilion.

Park Narodowy Huangshan

Park Narodowy Huangshan to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Chinach. Znajduje się tam wiele szlaków turystycznych, na których można podziwiać piękne krajobrazy i wspaniałe widoki. W parku znajdują się również liczne miejsca noclegowe, w tym hotele i pensjonaty.

Jak przygotować się do wyprawy?

Kiedy najlepiej się tam wybrać?

Najlepszym czasem na wizytę w Górach Huangshan jest wiosna lub jesień. Wtedy pogoda jest łagodna, a krajobrazy są najpiękniejsze. W lecie może być bardzo gorąco, a zimą bardzo zimno, więc warto wybrać inny okres na wyprawę.

Jakie ubrania zabrać?

Na wspinaczkę na szczyty Gór Huangshan należy zabrać wygodne buty i odpowiednie ubranie. Warto też wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową i ciepły sweter, ponieważ pogoda w górach może być nieprzewidywalna.

Jakie są koszty?

Koszty wizyty w Górach Huangshan mogą być różne, w zależności od wybranych atrakcji i miejsca noclegowego. Warto jednak pamiętać, że wizyta w tym regionie nie jest tania. Przygotuj się na wydatki związane z transportem, wejściówkami do parku narodowego oraz jedzeniem i noclegami,

Czy potrzebuję przewodnika?

Nie jest konieczne wynajmowanie przewodnika, ale może on być pomocny, szczególnie dla osób, które nie znają języka chińskiego. Przewodnik może również zapewnić dodatkowe informacje o regionie i pomóc w organizacji wycieczki.

 

Góry Huangshan to jedno z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc w Chinach. Znajduje się tam wiele atrakcji turystycznych, które zachwycą każdego odwiedzającego. Warto się tam wybrać, by doświadczyć niezapomnianych wrażeń i zobaczyć piękne krajobrazy.

FAQ

1. Czy Góry Huangshan są bezpieczne dla turystów?

Tak, Góry Huangshan są bezpieczne dla turystów, ale trzeba zachować ostrożność podczas wspinaczki na szczyty.

2. Czy w Górach Huangshan można zobaczyć dzikie zwierzęta?

Tak, w Górach Huangshan można zobaczyć wiele dzikich zwierząt, w tym małpy, jelenie i lisy.

3. Jak długo trwa wspinaczka na szczyt Gór Huangshan?

Czas wspinaczki na szczyt Gór Huangshan zależy od wybranej trasy i kondycji fizycznej turysty. Średnio zajmuje to około 5-6 godzin.

4. Czy w Górach Huangshan jest możliwość noclegu na szczytach?

Tak, w Górach Huangshan znajdują się schroniska i hotele na szczytach, w których można przenocować.

5. Czy w Górach Huangshan można zobaczyć wschód słońca?

Tak, w Górach Huangshan można podziwiać piękny wschód słońca. Najlepsze miejsca do tego celu to Bright Top i Cloud Dispelling Pavilion.

Do góry